تعمیر پکیج


اگر سیستم گرمایشی خانه شما از نوع پکیج باشد باید اطلاع داشته باشید که در مواقعی این تجهیزات دچار مشکلاتی مانند خاموش و روشن‌شدن، نشتی آب از زیر دستگاه، ایراد در برد الکترونیکی، برطرف نشدن کد خطا یا صداهای ناهنجار و…. می‌شود که به‌ معنای هشداری است که باید برای تعمیر پکیج اقدام کنید.
در مورد هزینه‌های این تعمیرات هم باید بدانید که به عوامل مختلفی از جمله این‌که علت خرابی مربوط به رسوب گیری، هواگیری، نیاز به تعویض قطعه یا چه موارد دیگری باشد، بستگی دارد. از این‌رو ابتدا باید تکنسین متخصص در امور تعمیر پکیج کار عیب‌یابی را انجام دهد تا بتواند در مورد هزینه‌ها برآورد درستی داشته باشد.

پکیج چیست؟

پکیج یک نوع سیستم گرمایشی با مصرف بهینه و بازدهی بالاست که در خانه‌های امروزی استفاده می‌شود و جایگزین مناسبی برای موتورخانه‌هاست زیرا پیکیج ها سیستم‌های قابل تنظیم دارند و از این لحاظ مصرف انرژی را تا حد زیادی پایین می‌آورند.
با وجود پیشرفت های وسیع علم و تکنولوژی و اختراع سیستم پکیج های دیواری برای رفاه و آسایش مردم این تجهیزات جایگزین بخاری ها و موتورخانه های پردردسر سابق شده اند. علاوه بر هزینه های مقرون به صرفه پکیج ها خطراتی مانند انتشار گاز مونوکسید کربن که توسط بخاری های قدیمی ایجاد می شد نیز حذف شده است.
در تنظیمات پکیج دو حالت زمستانه و تابستانه وجود دارد که با توجه به نیاز گرمایش محیط و آب گرم مصرفی تغییرات مناسبی را در عملکرد دستگاه ایجاد می‌کند. این سیستم در فصل تابستان عملکردی مانند آب‌گرم‌کن دارد اما در فصل زمستان به دلیل فعال بودن شوفاژ، فن‌کوئل و ….. همیشه روشن است و گرمایش محیط را تامین می‌کند.
کاربرد پکیج ها زندگی را بسیار راحت کرده‌اند در ضمن پروسه نصب و سرویس در محل به دلیل دسترسی تجهیزات در داخل واحد مسکونی خیلی راحت‌تر است.

تعمیر پکیج توسط تعمیرکار تخصصی

در حال حاضر با نزدیک شدن به فصل سرما نیاز ما برای سرویس و بازیابی این تجهیزات بیشتر می شود و نیاز به تعمیرکار تخصصی پکیج داریم.
هنگامی‌که پکیج دیواری و زمینی شما از هر کدام از برندهای ایران‌رادیاتور، بوتان، گلدیران و غیره خراب می‌شود باید در اولین فرصت با نمایندگی‌های مجاز تعمیر پکیج تماس بگیرید تا تکنسین‌های متخصص برای رسیدگی به عیب‌یابی و سرویس دستگاه اعزام شوند. هنگامی‌که پکیج علائمی از خرابی نشان دهد و به ‌درستی کار نمی‌کند ممکن است ایرادات مختلفی همچون موارد زیر وجود داشته باشد:
پکیج نشتی آب داشته باشد
صداهای ناهنجار از دستگاه شنیده شود
روشن و خاموشی‌های ناگهانی رخ دهد
پکیج جوش می‌آورد
دستگاه نیاز به رسوب گیری دارد
تعمیرکاری که برای رسیدگی به مشکلات فنی دستگاه به محل زندگی شما اعزام می‌شود دوره‌های تخصصی تعمیرات پکیج را گذرانده ‌است و اطلاعات جامعی از تعمیر انواع برندها و مدل‌های پکیج دیواری و زمینی دارد بنابراین در این زمینه جای نگرانی نیست.
فارغ از این‌که پکیج شما برند گلد ایران، بوتان، ایران‌رادیاتور و ….. باشد تعمیرکار ابتدا عیب دستگاه را مشخص می‌کند و سپس آگاهی‌های کلی درمورد نوع اختلال و شیوه‌ی رفع آن به شما می‌دهد تا در مورد نحوه تعمیر آن تصمیم‌گیری کنید. ممکن است برای رفع عیب دستگاه نیاز به تعویض قطعه باشد در این حالت با به‌کارگیری قطعات اصلی و یا با کیفیت بالا نقص دستگاه رفع می‌شود و مانند روز اول به شما تحویل داده می‌شود.

تعمیر پکیج در محدوده محل سکونت

یکی از مواردی که در پروسه تعمیر پکیج بسیار اهمیت دارد دسترسی سریع به دفتر تعمیرات پکیج برای اعزام تکنسین‌ها در اولین فرصت ممکن است. از آنجایی که پکیج ها سیستم‌های ضروری رفاهی خانه هستند که نمی‌توان اختلال در کارکرد آن‌ها را برای مدت زیادی تحمل کرد خیلی مهم است که مرکز تعمیرات در نزدیکی محدوده محل زندگی یا محل کار شما باشد.
وجود مرکز تعمیرات نزدیک به محدوده محل سکونت این امکان را فراهم می‌کند تا بدون اتلاف وقت عملیات عیب‌یابی را پیگیری کنید. علاوه ‌بر این هنگامی‌که به مراکز تخصصی تعمیر پکیج مراجعه می‌کنید هزینه‌های خدمات مصوب است و هیچ هزینه اضافی به شما تحمیل نخواهد شد. درضمن افرادی که برای سرویس و تعمیرات اعزام می‌شوند متخصص این کار هستند. پس سپردن این نوع خدمات به تعمیرکاران محلی را به‌کلی از ذهنتان خارج کنید.
با توجه به شرایط اقتصادی موجود تعمیرکاران پکیج در مرکز تعمیرات تلاش می کنند تا تعمیر قطعات را در اولویت قرار دهند و تا زمانی که امکان تعمیر وجود داشته باشد اقدام به تعویض قطعه نمی کنند.

 

اسکرول به بالا تماس با ما