تعمیر انواع یخچال

تعمیر انواع یخچال

یخچال یکی از معدود لوازم خانگی است که به طور مداوم، روز  و شب کار می کند و غذای شما را سرد نگه می دارد. اگر به کار یخچال و فریزر توجه کنید، متوجه می شوید که آنها به ندرت خراب می شوند. در موارد نادری که تعمیر انواع یخچال ضرورت می یابد، معمولا با هزینه تعمیر و تعویض بسیار بالا روبرو خواهید شد.اما جای نگرانی نیست. این مقاله در اینجا آمده است تا همه چیز را که باید در مورد تعمیر انواع یخچال و فریزر خود بدانید، به شما بگوید. شاید تعجب کنید وقتی بفهمید که تعمیرات، در واقع بسیار آسان است و فقط به کمی دانش در مورد دستگاه و ک همچنین کمی صبر نیاز دارد.

یخچال و فریزر از دو جزء اصلی تشکیل شده است.

سیم پیچ کندانسور و اواپراتور.

مایع خنک کننده توسط یک کمپرسور و یک موتور از طریق این سیم پیچ ها در گردش است. توجه داشته باشید که مایع مبرد در کندانسور خنک می شود و سپس به اواپراتور جریان می یابد. سپس در این قسمت توسط یک کمپرسور، شروع به گردش می کند.

اکثر یخچال ها و فریزرها فاقد یخ زدگی هستند.

در این نوع واحد، بخاری به صورت اتوماتیک توسط یک تایمر شروع به کار می کند تا مانع یخ زدگی شود. یخبندان توسط بخاری در نقاط مختلف واحد ذوب می شود و از سردترین و یخ زده ترین مناطق شروع می شود. هنگامی که یخبندان به طور کامل ذوب شد، ترموستات به طور خودکار به چرخه خنک کننده تغییر می کند تا دمای انجماد استاندارد را حفظ کند. از آنجا که این فرآیند به صورت خودکار انجام می شود، یخ زدگی در داخل جعبه ایجاد نمی شود. سیستم کمپرسور این واحد  که مایع خنک کننده را از طریق سیستم کویل عبور می دهد، توسط یک موتور از نوع خازن هدایت می شود. قسمت های اصلی سیستم یخ زدایی یل ذوب کننده یخ عمدتا شامل کندانسور، کلید، بخاری، ترموستات و فن است. با وجود اینکه یک فرد مستقل می تواند بسیاری از این اجزای یخچال را آزمایش و جایگزین کند اما بهتر است به یک تعمیرکار حرفه ای واگذار شود.

می توانید یخچال را سرپا کنید و قطعات را از پایین آزمایش و سرویس نمایید.

در این حالت، قبل از انجام هرگونه سرویس، یخچال را باید یخ زدایی و خالی کنید. کویل های کندانسور و اواپراتور و کمپرسور در اکثر یخچال ها واحدهای آب بندی شده هستند. در صورت بروز نقص در این قسمت ها ، با یک سرویس حرفه ای تماس بگیرید.

تست سیم برق

اگر سیم دستگاه خراب به نظر برسد  یا اگر در شاخه های دوشاخه یا پیچ های ترمینال – روی بلوک ترمینال، زیر پنل دسترسی عقب دستگاه – علائم سوختگی را ببینید ، سیم ممکن است معیوب باشد.

تعداد زیادی از مشکلات یخچال می تواند ناشی از باز و بسته شدن ساده درب باشد.

از درجه حرارت نامناسب تا یخبندان فراوان، تعمیر و نگهداری درها می تواند همه مشکلات شما را حل کند. اگر متوجه شدید که کمپرسور یخچال شما دائماً کار می کند  و انرژی را هدر می دهد یا عمر دستگاه کم می کند، ممکن است به دلیل مشکلات در باشد. در حالت ایده آل، آب و هوای داخل یخچال هرگز شکسته نمی شود و دستگاه می تواند دمای ثابت خود را همیشه حفظ کند. ما مجبوریم یخچال های خود را بارها در روز باز کنیم. در اینجا نکاتی وجود دارد که با عمل به آنها می توانید عمر مفید دستگاه برقی خود را افزایش دهید.

تعمیر انواع یخچال؛ سرویس واشر درب

هنگامی که واشر یخچال (نوار لاستیکی اطراف درب) سخت می شود یا پاره می شود، مهر و موم آن شکسته شده و عملکرد مفید آن به شدت کاهش می یابد.

برای تعویض واشر:

مرحله 1: یک واشر ساخته شده مخصوص مدل یخچال و فریزر خریداری کنید. تطبیق واشر با تنظیمات درب می تواند کار سختی باشد. اگر از شماره مدل یخچال خود مطمئن نیستید، قسمت کوچکی از واشر را ببرید و نمونه را برای مطابقت با فروشنده لوازم خانگی ببرید. اگر واشر باید سفارش داده شود، می توانید قسمت مورد نظر را با سیم لاستیکی برای تعمیر ظاهری به داخل شکاف بچسبانید تا واشر جدید وارد شود.

مرحله 2: بگذارید واشر جدید حدود 24 ساعت در دمای اتاق بماند تا به دما و رطوبت مناسب برسد یا واشر را در آب گرم خیس کنید تا انعطاف پذیر شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما