انواع پکیج دیواری

انواع پکیج دیواری

آبگرم کن های معمولی، بدون مخزن، پمپ حرارتی، خورشیدی و چگالشی مهمترین انواع پکیج دیواری به شمار می آیند. هر کدام پیشرفت های تکنولوژیکی و کارآیی انرژی خاص خود را دارند که در این مقاله می خواهیم آنها را به طور کاملا دقیق به شما معرفی کنیم.

انواع پکیج دیواری

1پکیج های دیواری معمولی

آبگرمکن های معمولی از جمله محبوب ترین گزینه های آبگرمکن هستند. آنها دارای مخزن عایق قابل توجهی هستند که در آن آب ذخیره و گرم می شود. مهمترین ویژگی پکیج های معمولی را می توان در موراد زیر خلاصه کرد:

کارآمد در همه اقلیم ها: مهم نیست در کجای جهان زندگی می کنید، در هر حال مطمئن باشید که یک پکیج معمولی برای شما کاملا مناسب است. آبگرمکن های خورشیدی، بدون مخزن و پمپ حرارتی همگی برای عملکرد بهینه به شرایط خاصی نیاز دارند. در حقیقت این نوع آبگرمکن ها به شرط حفظ و نگهداری مناسب، عملکرد ثابت و مناسب را ارائه می دهند.

هزینه کمتر نصب: علاوه بر کاهش هزینه های اولیه خرید، نصب آبگرمکن های معمولی ارزان تر است. البته این بستگی به این دارد که در کجای خانه خود قصد نصب آن را داشته باشید.

معایب به کار گیری آبگرمکن های دیواری معمولی

یکی از مهمترین اشکالات مهلک در آبگرمکن های معمولی، احتمال آسیب آنها به آب است. در صورتی که از کنترل و بررسی سالم بودن پکیج های دیواری غافل شوید، ممکن است با زنگ زدگی و خوردگی مواجه گردید که می تواند عملکرد و سلامت آبگرمکن شما را به خطر بیاندازد.

  1. پکیج های دیواری بدون مخرن

آبگرمکن های بدون مخزن قادر به تولید آب گرم لحظه ای از طریق کویل های فوق گرم شده هستند. این کویل ها در همان لحظه ای که به آن نیاز دارید از آب پر می شود و آب گرم تقریباً نامحدودی را برای خانه شما فراهم می آورند. به جای اینکه منتظر بمانید تا آب خنک به آب گرم تبدیل شود، آبگرمکن های بدون مخزن در لحظه ای که به آن نیاز دارید، آب گرم فوری را تأمین می کنند. از آنجا که پکیج های بدون مخزن فقط در صورت نیاز به آب گرم شروع به کار می کنند، در مقایسه با یک بخاری معمولی به انرژی کلی کمتری احتیاج دارند.

مزایای آبگرمکن بدون مخزن

مهمترین مزیت این آبگرم کن ها در اندازه جمع و جور آنهاست. به طور کلی مدل های بدون مخزن نیازی به فضای ذخیره سازی حجیم ندارند. این باعث می شود که آنها به راحتی روی دیوارها نصب شوند یا در گوشه های کوچک جای گذاری شوند.

کاهش هزینه های ماهانه: استفاده از آبگرمکن بدون مخزن به طور موثر هزینه های ماهانه شما را کاهش می دهد.

  1. آبگرمکن پمپ حرارتی

آبگرمکن های پمپ حرارتی که به آبگرمکن های ترکیبی نیز معروف هستند، طوری طراحی شده اند که بدون تولید مستقیم گرما کار می کنند. آبگرمکن های پمپ حرارتی حدود 60 درصد کمتر از بخاری های معمولی انرژی مصرف می کنند. گرچه هزینه بخاری های پمپ حرارتی نسبت به مدل های بدون مخزن بیشتر است اما بازدهی صرفه جویی در مصرف انرژی را با سرعت بیشتری مشاهده خواهید کرد. آبگرمکن های پمپ حرارتی همچنین کارآمدترین جایگزین برای سیستم های گرمایش آب، نفت و برق هستند.

  1. آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن های خورشیدی به قدرت خورشید بستگی دارد. آنها با استفاده از پانل های سقفی نصب می شوند که انرژی را از طریق یک سیستم حلقه بسته منتقل می کنند که به مخزن آب متصل می شود و سپس آب را گرم می کند. آبگرمکن های خورشیدی کم مصرف ترین گزینه های آبگرمکن های موجود در حال حاضر هستند. از آنجا که انرژی خورشیدی کاملاً به نور خورشید وابسته است، می توان از هر جایی که اشعه خورشید در هر روز به آن می رسد ، استفاده کرد.

  1. آبگرمکن متراکم

در حالی که آبگرمکن های چگالشی شبیه به سیستم های گرمایش معمولی هستند با جذب گازهای خروجی داغ که معمولاً از طریق دودکش از خانه خارج می شوند، کار می کنند و آنها را به یک مبدل حرارتی در داخل مخزن هدایت می کنند. این پکیج به شما این امکان را می دهد که هزینه های انرژی را تا 30 درصد کاهش دهید. جالب است بدانید که آبگرمکن های چگالشی قادرند آب گرم را به سرعت و فوراً مانند آبگرمکن های بدون مخزن تامین کنند. مخزن به محض پر شدن آب را گرم می کند. بنابراین در صورت نیاز می توانید از جریان تقریبا دائمی آب گرم لذت ببرید.(انواع پکیج دیواری)

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما