کارکرد اصلی پکیج

کارکرد اصلی پکیج

پکیج ها مدل‌های مختلفی دارند که بر اساس نحوه قرارگیری و سوخت مصرفی نوع آن‌ها مشخص می‌شود. کارکرد اصلی پکیج به این صورت است که هنگامی‌که آب گرم باز می‌شود آب از داخل سنسورها و لوله‌های گرم‌کننده می‌گذرد و آبگرم تولید می‌کند.
به‌ طور کلی دو نوع پکیج دیواری و زمینی وجود دارد که در ادامه در مورد عملکرد آن‌ها توضیحاتی ارائه می‌کنیم.

کارکرد اصلی پکیج زمینی

بیشتر بخوانید  بررسی عملکرد پکیج

پکیج زمینی مخزن بزرگی دارد که آبگرم به‌طور دائمی در آن جریان دارد و هنگامی‌که آب داخل آن مصرف شود مجدداً پر از آب گرم می‌شود.

پکیج دیواری

پکیج دیواری پرطرفدارترین نوع دستگاه در میان این سبک از وسایل گرمایشی خانه است که فضای کمی اشغال می‌کند. این دستگاه ظاهری شبیه آب‌گرم‌کن دیواری دارد و هنگامی‌که آبگرم باز شود سنسورهای موجود در پکیج آب ورودی را گرم می‌کند.
در نتیجه شما در هر زمان از روز آبگرم را در دستشویی، حمام، ظرف‌شویی و …..و همچنین آب گرم برای گرمایش محیط را به کمک رادیاتور در اختیار خواهید داشت. پکیج ها از لحاظ سوخت مصرفی به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. پکیج ممکن است در نوع گازی یا برقی یا به‌ صورت دوگانه سوز عمل کند.
پکیج های گازی و برقی که در دو مدل زمینی و دیواری طراحی می‌شوند قابل نصب در داخل واحد مسکونی هستند و بدون ایجاد سروصدا با بهترین کارکرد استفاده می‌شوند. اما پکیج های دوگانه سوز که تنها در نوع زمینی تولید می شوند، قابل نصب در واحد مسکونی نیستند و باید در مکانی خارج از محدوده مسکونی مانند موتورخانه و انبار و ….. نصب شوند.
پکیج گازوئیلی نوع دیگری از پکیج است که همانند پکیج دوگانه سوز در نوع زمینی ساخته می‌شود و قابلیت نصب در داخل منزل را ندارد.

مزایای پکیج

کاربرد پکیج در واحدهای مسکونی و اداری مزایای زیادی دارد که به مهم‌ترین آن‌ها در این فرصت اشاره می‌کنیم:
امکان تنظیم میزان گرما به ‌اندازه دلخواه
مستقل بودن پکیج برای هر واحد مسکونی به‌ طور مجزا
راه‌اندازی و نصب آسان و سریع
کارکرد منظم، آرام و بدون ایجاد سروصدا و آلودگی صوتی
صرفه‌جویی در انرژی مصرفی برق یا گاز و….. نسبت ‌به سیستم‌های گرمایشی قدیمی
سطح بالای ایمنی به دلیل مجهز بودن پکیج به سنسورهای آب گرم و سنسور دود و…..
در دسترس بودن سیستم در داخل واحد مسکونی برای تعمیرات و کنترل دستگاه

معایب پکیج

پکیج ها با وجود امکانات بسیار خوب رفاهی که برای واحدهای مسکونی ایجاد کرده اند اما مانند هر نوع تجهیزات دیگر عیب‌هایی هم دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. این نوع تجهیزات قابلیت استفاده در متراژهای بالاتر از ۳۰۰ متر مانند بیمارستان‌ها، ادارات، تالارها و ….. را ندارند.
نسبت ‌به موتورخانه‌ها ماندگاری کمتری داشته و نیاز به تعمیرات و سرویس بیشتری دارند. بخشی از فضای واحد مسکونی را اشغال می‌کنند.

با تعمیر پکیج بوتان بیشتر آشنا شوید…

عملکرد پکیج در واحد مسکونی

حال که با مزایا و معایب پکیج ها از لحاظ سوخت مصرفی و شیوه تولید گرما آشنا شدید باید در مورد کارکرد اصلی پکیج اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید در مورد انتخاب آن برای گرمابخشی به خانه تصمیم گیری کنید. همان‌طور که اشاره کردیم پکیج برای گرم کردن فضای خانه و همچنین تامین آبگرم مصرفی واحدهای مسکونی بکار می‌رود.
گرم شدن فضای خانه به کمک پکیج به این صورت است که آب به وسیله پکیج گرم می‌شود و سپس به رادیاتور یا شوفاژ منتقل‌شده و گرمای ناشی از آن فضای داخلی خانه را با گرمای مطلوبی پوشش می‌دهد. پکیج ها کارایی دوگانه‌ای دارند به این صورت که هم محیط خانه را گرم می‌کند و هم آب گرم مورد نیاز مصرفی را تامین می‌کنند و جایگزین آب‌گرم‌کن می‌شوند.

نصب پکیج

پیش از نصب پکیج باید در مورد نحوه قرارگیری آن به ‌خوبی تأمل کنید چراکه نباید در بالای اجاق‌گاز یا وسایل گرمایش دیگر قرار گیرد. پس ‌از انتخاب محل نصب، لوله‌کشی‌های لازم توسط متخصصان نصب پکیج انجام می شود. بعد از این مرحله سینی نصب روی دیوار قرار گرفته و با کمک دریل در محل مناسب ثابت می‌شود.
در مرحله بعدی پکیج در جایگاه مناسب روی سطح سینی نصب می‌شود و شیر آبگرم و سرد ورودی خروجی طبق شیوه‌نامه دفترچه به لوله‌کشی اتصال پیدا می‌کند. این دستگاهها بخشی به نام برد پکیج دارند که وظیفه اصلی آن بررسی و تجزیه و تحلیل آب ورودی و خروجی دستگاه برای تنظیم دمای آب مورد نیاز سیستم می باشد.

تعمیر کولر گازی را اینجا بخوانید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما