پکیج دیواری چیست

پکیج دیواری

پکیج دیواری چیست؟امروزه پکیج های دیواری به وفور در محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالی است که در گذشته برای گرم کردن فضای داخل منازل مسکونی و تجاری از موتور خانه ها استفاده می شد. تامین سوخت موتور خانه ها کاری سخت و زمان بر به شمار می آمد که در عین حال بسیار گران قیمت نیز بودند. به مرور زمان موتور خانه ها جای خود را به پکیج های شوفاژ دیواری تحویل دادند که در مقایسه با تجهیزات گرمایی قبلی، بسیار مقرون به صرف تر بود.

پکیج های دیواری چگونه کار می کنند؟

پکیج های شوفاژ دیواری های بدون استفاده از مخزن ذخیره، آب را مستقیماً گرم می کنند. وقتی شیر آب گرم باز می کنید، آب سرد از طریق یک لوله به داخل واحد منتقل می گردد. در ادامه یک مشعل گاز یا یک عنصر الکتریکی آب را گرم می کند. در یک تعریف کلی باید گفت که آبگرمکن های بدون مخزن، منبع دائمی آب گرم را تامین می کنند و نیازی نیست منتظر بمانید تا مخزن ذخیره با آب گرم کافی پر شود. با این همه جالب است بدانید که خروجی پکیج های دیواری، میزان جریان را محدود می کند.

پکیج های دیواری برقی و گاز سوز

به طور معمول آبگرمکن های بدون مخزن گاز سوز جریان بیشتری نسبت به برقی تولید می کنند. با این حال بهتر است بدانید که گاهی اوقات حتی بزرگترین مدل گازسوز نمی تواند آب گرم کافی برای مصارف همزمان و متعدد در خانواده های بزرگ را تأمین کند. به عنوان مثال ، دوش گرفتن و کار همزمان ماشین ظرفشویی می تواند آبگرمکن بدون مخزن را تا حد ممکن افزایش دهد. برای غلبه بر این مشکلمی توانید دو یا چند آبگرمکن بدون مخزن  که به طور موازی برای تقاضای همزمان آب گرم متصل شده اند، نصب کنید. همچنین می توانید آبگرمکن های بدون مخزن جداگانه برای وسایلی مانند ماشین لباسشویی یا ظرفشویی که از آب گرم زیادی در خانه شما استفاده می کنند، نصب  نمایید.

مزایا و معایب نصب پکیج های گرمایش دیواری

هزینه اولیه آبگرمکن بدون مخزن بیشتر از آبگرمکن ذخیره سازی معمولی است.

این در حالی است که آبگرمکن های بدون مخزن معمولاً بیشتر عمر می کنند و هزینه های عملیاتی و انرژی کمتری دارندکه می تواند قیمت خرید بالاتر آن را جبران کند. عمر بیشتر آبگرمکن های بدون مخزن بیش از 20 سال است. آنها همچنین دارای قطعاتی هستند که به راحتی قابل تعویض می باشند و عمر آنها را تا سال های زیادی افزایش می دهد. در مقابل، آبگرمکن های ذخیره سازی 10-15 سال دوام می آورند.

آبگرمکن های بدون مخزن می توانند از اتلاف حرارت در حالت آماده به کار مربوط به آبگرمکن های ذخیره ای جلوگیری کنند. با این حال، اگرچه آبگرمکن های بدون مخزن گازسوز دارای جریان بیشتری نسبت به برق برقی هستند اما اگر دارای چراغ خلبان دائماً سوزان باشند، می توانند انرژی را هدر دهند. این امر گاهی اوقات می تواند حذف اتلاف انرژی در حالت آماده به کار را در مقایسه با آبگرمکن ذخیره ای جبران کند. این درحالی است که در آبگرمکن ذخیره سازی گاز سوز، چراغ خلبان آب مخزن را گرم می کند تا انرژی هدر نرود.

هزینه استفاده از چراغ خلبان در آبگرمکن بدون مخزن از مدل به مدل دیگر متفاوت است.

از تولید کننده بپرسید چراغ خلبان برای مدل مورد نظر شما چقدر گاز مصرف می کند. اگر مدلی را خریداری می کنید که از چراغ خلبان ایستاده استفاده می کند ، همیشه می توانید آن را در صورت عدم استفاده برای صرفه جویی در انرژی خاموش کنید. همچنین مدلهایی را در نظر بگیرید که به جای چراغ خلبان ایستاده دارای دستگاه احتراق متناوب (IID) هستند. این دستگاه شبیه دستگاه جرقه زنی در برخی از محدوده های آشپزخانه گاز و اجاق گاز است.

نصب صحیح پکیج های شوفاژ دیواری می تواند موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

عوامل متعددی در نصب صحیح دخالت دارند از جمله: نوع سوخت، مساحت ساختمان و محیط داخلی، مسائل ایمنی.

بنابراین بهتر است یک پیمانکار لوله کشی و گرمایش واجد شرایط پکیج مورد نیاز شما را نصب کند.

جمع بندی

تعمیر و نگهداری دوره ای آبگرمکن می تواند عمر آبگرمکن شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و از دست دادن کارایی آن را به حداقل برساند. پس از نصب و نگهداری مناسب آبگرمکن مورد نیاز خود، برخی از استراتژی های صرفه جویی در انرژی را امتحان کنید تا بتوانید قبض گرمایش آب خود را کاهش دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما