سرویس و تعمیرات تخصصی پکیج

سرویس و تعمیرات تخصصی پکیج

این روزها اغلب خانه‌های جدید مجهز به سیستم پکیج دیواری و زمینی برای تامین آبگرم مصرفی و گرمایش محیط هستند. این سیستم‌ها به دلیل دستگاه جدید با عملکرد فنی ویژه حساسیت هایی دارند که در هنگام بروز مشکل و خطا نیاز به تعمیرات تخصصی نیاز دارند که از هر تعمیرکار محله‌ای و معمولی برنمی‌آید.
بنابراین برای سرویس و تعمیر تخصصی پکیج باید به سراغ نمایندگی تعمیرات پکیج بروید. پکیج ها کلا از ۲۰ تا ۲۵ قطعه مختلف ساخته شده‌اند که در زمان اختلال ۱۰ که در زمان اختلال در کارکرد ممکن است قطعاتی کارایی مطلوب خود را از دست داده باشند و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات پیدا کنند.
در این ‌مورد تکنسین متخصص کار بازبینی دستگاه را انجام می‌دهد. این فرد به دلیل آگاهی کامل از بخش‌های مختلف پکیج و آشنایی با عملکرد برندهای مختلف در اسرع وقت تجهیزات را عیب‌یابی می‌کند و شما را در جریان وجود اختلال یا خرابی دستگاه قرار می‌دهد.

سرویس و تعمیرات تخصصی پکیج چه زمان‌هایی لازم می‌شود؟

پکیج سیستم نسبتاً پیچیده‌ای دارد که برای عملکرد مناسب و روتین باید حدوداً هر ۶ ماه یک‌بار و ترجیحاً ابتدای فصل بهار و پائیز در فواصل منظم سرویس کاری شود. هرچه نوبت‌های سرویس دستگاه را با نظم بیشتری پیگیری کنید احتمال ایجاد مشکل و نیاز به تعمیرات دستگاه کمتر خواهد بود.
عملیات سرویس پکیج به دلیل فرایندهای رسوب گیری و هواگیری و به‌طورکلی تنظیماتی که انجام می‌شود تاثیر شگفت‌آوری در کاهش احتمال آسیب قطعات دستگاه خواهد داشت. تعمیرکاران پکیج افراد متخصصی هستند که انواع برندهای پکیج مانند گلد ایران، ایران‌رادیاتور، بوتان و غیره را به‌طور کامل می‌شناسند و در این زمینه دوره‌های آموزشی ویژه گذرانده اند.
اما به‌طورکلی روش سرویس و تعمیرات تخصصی پکیج در انواع برندها به دلیل عملکرد مشابه تفاوت زیادی با هم ندارند.

سرویس پکیج چه فرآیندی دارد؟

معمولاً در روند سرویس پکیج رسوب زدایی و بازبینی قطعات دستگاه مهم‌ترین اقدامات است اما هنگامی‌که سرویس‌کار پکیج به محل زندگی مشتریان مراجعه می‌کند این مسئله را بررسی می‌کند که آیا لوله‌های دستگاه در محل درست خود قرار گرفته اند و نشتی و سوراخ شدگی ندارند؟
پکیج ها مزایای زیادی نسبت ‌به سیستم‌های سنتی گرمایشی مانند موتورخانه، آب‌گرم‌کن، بخاری، چیلر و… دارند که موجب استقبال زیاد مشتریان شده ‌است.
هزینه‌های سرویس و تعمیرات تخصصی پکیج در مقایسه با موتورخانه خیلی کمتر است.
به‌خصوص در خانه‌هایی که متراژهای کمتر از ۱۵۰ مترمربع دارند بهره‌وری از این سیستم جمع‌وجور و کم جا بسیار عالی است.
علاوه ‌بر این هزینه‌های سرویس و نگهداری پکیج نیز در مقایسه با موتورخانه‌های قدیمی خیلی مقرون‌به‌صرفه‌تر و فرآیند ساده‌تری دارد.
مصرف سوخت پکیج برق یا گاز است و دردسر سیستم‌های قدیمی گازوئیلی و غیره را ندارد
از همه مهم‌تر پکیجها نسبت ‌به بخاری‌های گازی ایمنی بالاتری دارند
در مرحله بعد تمام بخش‌های جانبی دستگاه مانند درجه حرارت، دودکش، اتصالات و سلامت و کارکرد صحیح آن‌ها دقیقا بازبینی می‌شود. بررسی میزان فشار آب در پکیج تاثیر زیادی در عملکرد صحیح آن دارد بنابراین در زمان سرویس و تعمیرات تخصصی پکیج میزان این فشار در درون پکیج و همچنین میزان املاح و سختی آب بررسی می‌شود.
سطح بالای املاح موجود در آب باعث ایجاد رسوب در لوله‌های پکیج می‌شود که می‌بایست در مراحل سرویس پکیج به‌درستی رفع شود. خدماتی که در هنگام سرویس پکیج توسط سرویس‌کار ارائه می‌شود شامل موارد زیر است:
اسید شویی پکیج ( دیسکلر پکیج)

هواگیری پکیج

 

شستشوی قطعات داخلی

همان‌طور که متوجه شدید تعمیر پکیج عملیاتی تخصصی است که باید توسط افراد آموزش‌دیده و باتجربه انجام شود. علاوه ‌بر این پس‌ از مراحل بازبینی دستگاه درصورتی‌که پکیج نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، این کار انجام می شود. افراد متخصص به‌خوبی واقف هستند که کیفیت بالای قطعات و اصل بودن آن‌ها اهمیت زیادی در عملکرد عادی و مناسب دستگاه دارد.
پس در چنین مواقعی قطعات آسیب‌دیده با انواع ارجینال یا مشابه نمونه اصلی جایگزین می‌شود. درصورتی‌که تعمیرکاران تخصص ویژه نداشته باشند ممکن است از قطعات نامناسبی استفاده کنند که عملکرد کل سیستم پکیج را تحت تاثیر قرار دهد و خسارات زیادی به بار بیاورد.
به دلیل این‌که پکیج یکی از وسایل رفاهی ضروری خانواده است و ایمنی و استانداردهای آن بسیار حائز اهمیت است، هیچ‌گاه سرویس و تعمیرات تخصصی پکیج را به افراد تازه‌کار و غیرحرفه‌ای نسپارید چرا که علاوه ‌بر امکان آسیب رسیدن به قطعات دستگاه، ممکن است خطرات جبران‌ناپذیر و هزینه‌های گزافی به‌ دنبال داشته باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما