توصیه هایی در مورد تعمیر پکیج

توصیه هایی در مورد تعمیر پکیج

پکیج ها تجهیزات گرمایشی جدیدی هستند که چند سالی است مهمان خانه‌های ما شده و جایگزین سیستم‌های قدیمی موتورخانه و بخاری‌ها و…. شده اند. با وجود این‌که این دستگاه‌ها زندگی را خیلی راحت‌تر کرده‌اند و تاسیسات فنی گسترده‌ای مانند موتورخانه مرکزی نیاز ندارند اما به دلیل تکنولوژی‌های جدیدی که در ساختار آنها به‌کاررفته است نیاز به سرویس‌کار تعمیر پکیج و مراقبت ویژه دارند.در این مقاله به توصیه های تعمیر پکیج پرداخته ایم.
از این‌رو هنگامی‌که پکیج دچار خطا یا مشکلی می‌شود تعمیرکاران محلی را خبر نکنید بلکه برای راه‌اندازی و تعمیرات پکیج دیواری و زمینی باید از تکنسین‌های متخصص پکیج کمک بگیرید.

هزینه تعمیر پکیج دیواری و زمینی

هنگامی‌که پکیج دیواری یا زمینی خانه یا محل کار شما ایرادی پیدا می‌کند باید حتما به یکی از نمایندگی‌ها و مراکز مجاز تخصصی تعمیرات پکیج ارتباط بگیرید. این دفاتر نمایندگی اغلب در مناطق مختلف شهر به‌خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران شعبه دارند.
بنابراین با تماس شما تعمیرکار حرفه‌ای در کوتاه‌ترین زمان ممکن حضور پیدا می‌کند. مزیت کمک گرفتن مراکز تعمیرات تخصصی این است که تکنسین‌هایی که برای رفع مشکل اعزام می‌شوند دوره‌های تخصصی تعمیر پکیج را گذرانده اند و به تعمیر انواع برندهای پکیج دیواری مانند گلدایران، بوتان ایران‌رادیاتور و ….مسلط هستند.
درضمن سرویس کاران همراه خود نرخ‌نامه مصوب دارند که بر طبق آن امور تعمیر را تعرفه‌گذاری می‌کنند و هیچ هزینه اضافی از شما دریافت نخواهند کرد. هنگامی‌که کار تعمیرات خاتمه می‌یابد کارت ضمانت‌نامه در مورد خدمات انجام‌شده به مشتری اعطا می‌شود و در صورت بروز مشکل مجدد خدمات رایگان ارائه می‌شود.
هزینه تعمیر پکیج یکی از موارد مهمی است که مشتریان پیش ‌از شروع تعمیر در مورد جزئیات آن جویا می‌شوند. اما مسلماً پیش ‌از این‌که بررسی و عیب‌یابی دستگاه انجام شود نمی‌توان برآورد هزینه دقیقی انجام داد. بنابراین هزینه‌های تعمیر پکیج متغیر است و ممکن است بعد از بررسی‌ها چند مشکل شناسایی شود و به قطعات جدید نیاز باشد یا این‌که برعکس ایراد دستگاه خیلی پیش‌ پا افتاده باشد و با عملیات ساده حل شود.
یکی دیگر از مزایای مراجعه به مرکز تعمیرات پکیج این است که روند ثبت سفارش هم به‌صورت آنلاین و هم تلفنی و حضوری امکان‌پذیر است. بنابراین بدون اتلاف وقت از هر مسیری که برایتان میسر است با شرکت ارتباط بگیرید.

چه زمانی باید برای تعمیر پکیج اقدام کنیم؟

مشکلات و ایراداتی که برای پکیج اتفاق می‌افتد معمولاً نشانه‌های بارزی دارند مانند این‌که دستگاه به‌طور خودکار خاموش و روشن می‌شود، از زیر دستگاه نشتی آب مشاهده می‌شود، دستگاه کد خطا یا ارور می‌دهد، برد الکتریکی مشکل پیدا کرده‌ است، صداهای ناهنجار از دستگاه شنیده می‌شود، دستگاه روشن است اما رادیاتور شوفاژ گرم نمی‌شود و عواملی از این ‌دست هشداردهنده هایی برای لزوم سرویس دستگاه هستند.
یکی از مزایای بزرگ مرکز خدمات تعمیر پکیج این است که اگر در مراحل سرویس نیاز به تعویض قطعه باشد سرویس کاران با استفاده از قطعات اصلی دستگاه این کار را انجام دهند به ‌طوری‌که عملکرد قطعه مانند روز اول خواهد شد.

توصیه هایی در مورد تعمیر پکیج

سرویس دوره‌ای پکیج

مسئله تنها این نیست که وقتی پکیج با مشکل مواجه می شود به نمایندگی تعمیر پکیج مراجعه کنید بلکه پیش از هر رخدادی باید سرویس های دوره ای دستگاه برای تنظیم عملکرد و بازبینی سلامت قطعات را مد نظر قرار دهید.
سیستم‌های پکیج نیاز به بررسی دوره‌ای و منظم لوله‌ها و دودکش و سایر قطعات حداقل هر ۶ ماه یک‌بار به‌خصوص در ابتدای فصول سرد سال دارند. هنگامی‌که لوله‌های تخلیه دود چک می‌شود اگر لوله ها مسدود شده باشد، تخلیه ‌شده و ایراد آن رفع می شود.
بررسی نشتی گاز از اتصالات پکیج : در طی این پروسه احتمال نشت گاز از لوله‌ها شلنگ گاز و بست‌ها بررسی می‌شود
تهویه مناسب محل نصب پکیج: محلی که پکیج نصب می‌شود باید تهویه مناسب داشته باشد در غیر این صورت در اثر احتراق ناقص منواکسید کربن تولید می‌شود. بنابراین در محل نصب پکیج باید دریچه مناسبی برای تامین هوا وجود داشته باشد. در طی فرایند سرویس دوره‌ای پکیج در صورت نیاز عملیات هواگیری و رسوب گیری انجام می‌شود تا دستگاه به ‌طور طبیعی کار کند.
کارشناسان فنی پکیج توصیه می‌کنند علاوه ‌بر در نظر گرفتن تهویه مناسب هوا بر روی در و پنجره‌ها درزگیر نچسبانید تا هوا به‌ طور مناسب جریان پیدا کند. در این حالت حتی در صورت گرفتگی دریچه تامین هوا جریان هوای مناسب از درزهای در و پنجره به پکیج می رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما