تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان

چندین سال است که پکیج های دیواری در خانه‌ها و آپارتمان‌ها جایگزین موتورخانه‌ها شده است. امروزه برنده بوتان یکی از شناخته‌شده‌ترین و بهترین پکیج های موجود در بازار است اما مواقعی پیش می‌آید که این پکیج هم دچار اختلال و مشکل می‌شود. در این موارد باید برای تعمیر پکیج بوتان به تعمیرکاران متخصص مراجعه کنید.

در این مواقع سرویس‌کار پس از حضور پیدا کردن در محل وضعیت کلی دستگاه را بررسی کرده و عیب‌یابی می‌کند.

 ایرادات مختلف پکیج بوتان

پکیج سبک جدیدی از سیستم گرمایشی سرمایشی است که به دلیل سازوکار مناسبی که دارد بسیار پرطرفدار شده ‌است. در جریان تعمیر پکیج بوتان ابتدا باید مدل آن مشخص‌شده و در مرحله بعد ایراد آن شناسایی شود. اشکالات پکیج با توجه به مدل آن راحت‌تر قابل‌شناسایی است. ممکن است در مواردی پکیج شما ایراداتی مانند خاموش و روشن شدن پشت سرهم، گرم نکردن آب، روشن شدن به‌ صورت انفجاری و ….داشته باشد که در این ‌صورت باید پکیج عیب‌یابی شود.

 خاموش شدن پی‌درپی پکیج

در مواردی که پکیج بوتان پی‌درپی خاموش و روشن می‌شود گاهی ممکن است مشکل از برد دستگاه باشد که نیروهای متخصص آن را شناسایی می‌کنند. در مواردی هم علت خاموش شدن پکیج می‌تواند به دلیل کاهش فشار گاز یا آب باشد که در صورت تنظیم فشار مشکل حل می‌شود.

 ایجاد سروصدای زیاد پکیج بوتان

سروصدای زیاد دستگاه پکیج بوتان از مشکلات رایجی است که می‌بایست با عیب‌یابی علت آن مشخص‌شده و رفع شود. از علل اصلی ایجاد صدا در پکیج می‌توان به رسوب گرفتن و هوا گرفتن پکیج اشاره کرد که در این مواقع هواگیری و رسوب گیری چاره کار است.

 روشن‌شدن انفجاری پکیج بوتان

در پروسه عیب‌یابی پکیج هنگامی‌که ایراد اصلی روشن‌شدن انفجاری باشد، باید گاز ورودی ساختمان را تنظیم کرد. با تنظیم کردن ورودی گاز به پکیج ایراد برطرف می‌شود. یکی دیگر از عللی که این مشکل را به وجود می‌آورد عدم تنظیم فاصله الکترود جرقه‌زن الکتریکی و مشعل است. در مواردی هم اختلال در سوراخ‌های اطراف جرقه‌زن و یا مسدود بودن دودکش می‌تواند علل اصلی این اتفاق باشد.

 آب داغ خروجی پکیج

هنگامی‌که آب خروجی پکیج بیش ‌از حد داغ می‌شود چند علت را می‌توان برای آن متصور شد که باز هم یکی از دلایل آن به میزان گاز ورودی ارتباط دارد. کم‌فشاری آب هم عامل مؤثر دیگری است که در تعمیر پکیج بوتان باید در نظر گرفته شود. یکی از عوامل مؤثر در بالا رفتن دمای پکیج مسدود شدن ورودی و خروجی آب در پکیج است.

همان‌طور که می‌دانید سرویس کردن هر دستگاه و تجهیزاتی عمر این محصولات را بیشتر می‌کند. این ‌موضوع در مورد پکیج ها هم صادق است به ‌خصوص با شروع فصل سرما انجام سرویس به موقع نیاز آن را به تعمیرات کاهش می‌دهد.

 چرا تعمیر پکیج بوتان را باید جدی بگیریم؟

اگر خانه‌ شما هم مجهز به سیستم پکیج باشد قطعا می‌دانید که مواردی پیش می‌آید که کارکردن پکیج دچار اختلال می‌شوند مثلاً آب را گرم نمی‌کند یا خطاهایی در آن مشاهده می‌شود. درصورتی‌که این اختلالات کوچک را جدی نگیرید ممکن است خرابی‌های بزرگ به بار بیاورد.

پس در مواردی که خطاهایی در پکیج مشاهده می‌کنید باید به سراغ تعمیرکار متخصص بروید. در نظر داشته باشید که اگر دریچه خروجی سیستم گرمایشی پکیج مشکل داشته باشد می‌تواند منجر به حادثه بدی شود.

 عیب‌یابی در پکیج بوتان

هر دستگاه پکیج به ‌طورکلی ۱۵ تا ۲۰ قطعه مهم دارد که در روند تعمیر پکیج بوتان باید هر کدام از این بخش‌ها به ‌طور جداگانه بررسی شود. البته در پکیج های جدید برای خطا در عملکرد هر کدام از این بخش‌ها کدهای خطای مجزایی وجود دارد که در دستگاه نمایش داده می شود.

با نمایش هر کد توسط دستگاه مشخص می‌شود کدام قطعه در پکیج دیواری درست عمل نمی‌کند. برای این‌که کار رسیدگی به عیب‌یابی پکیج به ‌طور دقیق‌تر انجام شود می توانید پیش از حضور تعمیرکار کد خطا و مشکل اصلی را گزارش دهید.

 عملیات سرویس پکیج بوتان

هواگیری

اسید شویی

بررسی عملکرد سنسورها

تعویض یا جایگزینی صافی

سرویس کردن پمپ آب پکیج

تنظیم فشار آب دستگاه

پیدا کردن علت نشتی سیستم

در صورت نیاز تعویض قطعات یا سرویس کردن آن‌ها

توجه داشته باشید که اگر کار تعمیر پکیج بوتان را به افراد متبحر بسپارید، تشخیص مشکل با سرعت بیشتری انجام شده و فرآیند تعمیر نیز کوتاهتر خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما