بررسی عملکرد پکیج

بررسی عملکرد پکیج

پکیج دیواری یکی از سیستم‌های گرمابخشی خانه است که قابلیت استفاده در انواع ساختمان‌های مسکونی و تجاری را دارد. با توجه به این‌که پکیج ها سیستم‌های فنی پیچیده‌ای دارند باید توسط تعمیرکار پکیج و متخصصان حرفه‌ای در امور سرویس و تعمیر بررسی شوند. دیرزمانی از راه یافتن انواع پکیج های دیواری و زمینی به خانه‌ها نمی‌گذرد.در این مقاله به بررسی عملکرد پکیج پرداخته ایم.
حالا دیگر پکیج ها در اغلب خانه‌های جدید جا خوش کرده‌اند و به وسیله رفاهی ارزشمندی تبدیل شده‌اند که بدون وجود آنها دیگر نمی‌توان تجهیزات قدیمی و سنتی گرمایشی را با هزینه‌های زیاد و دردسرهای فراوان متصور شد.
پکیج بدلیل حساسیت‌هایی که دارد هر از چندگاهی دچار مشکلاتی می‌شود که برای تعمیر آن باید افرادی را خبر کنید که آموزش تخصصی تعمیر پکیج دیده‌اند چراکه هم کار پرخطری است و هم از عهده تعمیرکاران محلی و ساده برنمی‌آید.

بیشتر بخوانید تعمیرات پکیج شبانه روزی

قطعات و بخش‌های مختلف پکیج

پکیج ها سیستم های پیچیده ای دارند که مشاهده مشکل در آنها همیشه به معنای خرابی و ایراد اساسی نیست بلکه گاهی مواقع ممکن است مشکل خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد و با آگاهی های محدودی از سیستم عملکردی دستگاه رفع شود. بنابراین بهتر است اطلاعاتی در مورد بررسی عملکرد پکیج داشته باشیم و از کارکرد آن بیشتر سر در آوریم.
در همین راستا قصد داریم شما را با مشکلات ساده پکیج و عملکرد کلی قطعات آن بیشتر آشنا کنیم.
هدف ما از معرفی قسمت‌های مختلف پکیج این است که هنگامی‌که قصد دارید تعمیرکار پکیج خبرکنید خودتان هم آشنایی کلی با دستگاه داشته باشید.

با تعمیر پکیج ایران رادیاتور بیشتر آشنا شوید …

تعمیر تخصصی پکیج دیواری

مزایایی تعمیر پکیج در غرب تهران را بخوانید 

بهتر است در مورد عملکرد پکیج و ایرادات جزئی آن اطلاعاتی داشته باشید تا در مواقع خاص که ایراد پکیج جزئی است خودتان بتوانید شخصا مشکل را رفع کنید. پیش ‌از هر چیز باید بدانید پکیج ها برای عملکرد روتین و صحیح به ۴ عنصر اکسیژن، آب، برق و گاز احتیاج دارند.
در ابتدا باید توضیح دهیم که اگر پکیج آب نداشته باشد روشن نمی‌شود. اما این سوال مطرح می‌شود که چطور بفهمیم آب به میزان کافی در پکیج جریان دارد؟ در انواع پکیج دیجیتال به دلیل مجهز بودن به ال‌سی‌دی کوچک روی صفحه و در نوع آنالوگ از طریق عقربه نشانگر فشار روی دستگاه مشخص می‌شود و میزانی که نشانگر مشخص می‌کند باید بین یک تا یک‌ونیم بار باشد.
در این حالت می‌توانید مطمئن شوید که آب کافی در دستگاه وجود دارد و آب آن را ببندید. در مرحله بعدی در روند بررسی عملکرد پکیج باید برق آن را بررسی کنید که اتصال برقرار باشد. اگر مشکلی احساس کردید دوشاخه را از پریز بیرون آورده و مجدداً به حالت عکس وارد کنید. گاهی انواعی از پکیج ها روی فاز و نول حساس هستند. در مرحله بعدی باید از باز بودن گاز اطمینان حاصل کنید.
نکته مهم دیگر در کارکرد پکیج وجود اکسیژن است که در فرایند احتراق نقش اساسی دارد چراکه گاهی فن‌ها اختلال پیدا کرده و احتراق به‌طور کامل و درست انجام نمی‌شود و ممکن است خطر ایجاد کند.
در روند بررسی عملکرد پکیج دیواری وقتی‌که احساس می‌کنید فن‌ها از کار افتاده اند در قسمت بالایی دستگاه دو دریچه با درپوش‌های پلاستیکی را پیدا کنید. در این مرحله می‌توانید این درپوش‌ها را خارج کرده و دودکش را مستقیماً وصل کنید اما احتیاط کنید دودکش نشتی نداشته باشد با اطلاعات کلی که در مورد نحوه عملکرد پکیج به شما ارائه کردیم اگر دستگاه ایرادات جزئی داشته باشد لازم نیست هزینه زیادی برای تعمیرات پرداخت کنید بلکه گاهی مواقع با رفع یک مشکل کوچک و پیش‌پاافتاده پکیج به‌طور عادی کار می‌کند.
اما در مواقعی که اشکال پکیج بخش‌های حساسی مانند برق، گاز، دود و …. ارتباط پیدا می‌کند لازم است کار را به افراد متخصص بسپارید.

متداول‌ترین ایرادات پکیج

انواع پکیج دیواری را بشناسید ..

پکیج کار می‌کند اما رادیاتور شوفاژ گرم نمی‌شود: در این مواقع چند بخش از تجهیزات باید بررسی شود: اول این‌که ممکن است شیر سه طرفه خراب بوده و نیاز به تعویض داشته باشد. در مواردی ممکن است ورودی شوفاژ رسوب گرفته باشد. ایرادات ترموستات هم می‌تواند دلیل عدم کارکرد دستگاه باشد چراکه دمای آب را به ‌طور صحیح مشخص نمی‌کند و در این حالت ترموستات نیاز به تعویض دارد.
دلیل سروصدای زیاد پکیج: یکی از دلایل ایجاد سر و صدای زیاد می‌تواند هوا گرفتن پکیج باشد پکیج روشن نمی‌شود یا هنگام روشن‌شدن صدای انفجار می‌دهد: یکی از مواردی که ممکن است باعث اختلال شود فاصله ایجاد شده بین شعله و جرقه است یا این‌که جرقه به ‌طورکلی از کار افتاده و عمل نمی‌کند که در این حالت جرقه سوخته باید تعویض شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با ما